מכונות אוטומטיות בריאות | תוסס מכונות אוטומטיות מקבוצת ספיר

מכונות אוטומטיות בריאות

Written by admin - מאמרים - סגור לתגובות

במרבית הערים הגדולות בישראל ניתן למצוא מכונות אוטומטיות במבני משרדים. אבל אם אנחנו לא מן המעשנים, מה נמצא במכונות הללו? חטיפים ומשקאות קלים כמובן.

צרו עימנו קשר

מכונת חטיפים למשרד

כידוע, מרבית המוצרים הללו לא יוצרו כדי לשפר את בריאותנו – אדרבא, במשקאות ניתן למצוא עודפי סוכר, ובדיאטטים שביניהם חומרים ממתיקים שלא נחשבים לשיא התזונה הבריאה. החטיפים, לעומת זאת,  מלאים בדרך כלל בכמויות עודפות של נתרן וחומרי שימור וצבע, לא מה שממליצים הרופאים לנשים הרות…

ובכן, העיר סיאטל החלה להפעיל פתרון לבעיה. לפחות מחצית מכל המכונות האוטומטיות בבנייני העיר ובמשרדים ייאלצו להצטייד במזון בריא – זאת על פי הצעת חוק שהועלתה לדיון במועצת העיר.

על מה קמה הצעקה? רבים מהשבבים (צ'יפסים בלעז) מטוגנים בשמן העמוק , והממתקים שקונים עובדי העיר על מנת להגביר את אנרגית אחר הצהריים, כפי שעשו זאת במשך עשרות השנים האחרונות, עתידים להיות מוחלפים בקרוב  על ידי עוגית אורז וחטיפי גרנולה על פי התקנה שהועלתה על ידי מועצת העיר סיאטל.

בריאות אוטומטית

המועצה ובראשה ראש העיר, מייק מק 'גין, מציעים לדרוש כי מחציתן של כל המכונות האוטומטיות בבנייני העירייה והמשרדים בעיר ימולאו במוצרי מזון בריא – כמו חלב דל שומן, ןמשקאות על בסיס סויה – במקום משקאות קלים.

חטיף אנרגיה מזין

חטיף אנרגיה מזין

חטיף קורני ביג

חטיף קורני ביג

סצואן צמחוני

סצואן צמחוני

מוצרי בריאות בסיטונאות

העיר סיאטל הולכת בעקבותיו של הממשל הפדראלי ורשות הבריאות המקומית במחוז קינג באימוץ אסטרטגיות של מדיניות בריאות ציבורית שמטרתן לטפל בשיעורים הגואים של השמנת יתר וסוכרת. מוסדות ציבוריים מתווספים לאלה המעודדים אפשרויות חטיפים בריאים כאלטרנטיבה שתוצע גם במכונות האוטומטיות, עבור אנשים עובדים שבדרך כלל אוכלים לא פחות מחצי הארוחות שלהם מחוץ לבית.

כפי  שמנסח זאת מגזין מקומי: "עם מכונות אוטומטיות שמוכרות בריאות, אנחנו יכולים בקלות לבחור חטיפים טעימים, ולהסתפק במתיקות הטבעית של מזונות מלאים. "

הטמעת מזון בריא בבתי ספר

לעומתם, ספקנים מצביעים על הניסיון השלילי של בתי הספר הציבוריים בסיאטל, שבהם ההכנסות פר תלמיד מהמכונות החלו לצנוח כאשר חטיפים בריאים החליפו במכונות אוטומטיות בתיכון את הרגילים – צ'יפס, ממתקים ומשקאות ממותקים. התלמידים פשוט יצאו מחוץ לבית הספר על מנת לקנות את הג'אנק פוד שהם התרגלו אליו.

ומה בישראל? נראה כי גם כאן, כל עוד הביקוש יהיה קיים, ימכרו מכונות אוטומטיות במבני משרדים את אותם חטיפים שהציבור דורש.

Comments are closed.

 צור קשר
תפריט ראשי