מכונות אוטומטיות בבתי ספר - תוסס מכונות אוטמטיות

מכונות אוטומטיות בבתי ספר

Written by admin - מאמרים - סגור לתגובות

מכונות אוטומטיות בבתי ספר הולכות וצוברות פופולאריות בארץ ובעולם. עם זאת, זהו נושא רגיש משום שהוא נוגע בבריאות ילדינו. אחוזי הסוכר והנתרן, חומרים משמרים, וצבעי מאכל במזונות פופולאריים המיועדים לילדים כגון חטיפים ומשאות תוססים, הם לב הבעיה.

צרו עימנו קשר

מכונות חטיפים אוטומטיות בבתי ספראין דבר קל מזה עבור ילד בגיל בית ספר יסודי להכניס מטבע ולקנות במכונה משקה תוסס (בלי להזכיר שמות) שמכיל 7 כפות סוכר בכוס משקה. השתייה גם מעניקה לו מרץ יתר למשך שעה-שעתיים, אבל אחרי כן באה הנפילה.

הבריאות של ילדינו היא בנפשנו, ואם לא נדע לשים גבולות בעניין זה, נזכה עם הזמן לחזות בילידים שמנים ואפילו כאלה הסובלים מהשמנת יתר ניכרת כמו בארצות הברית ובמדינות נוספות בעיקר מדינות המערב.

מהפך המכונות אוטומטיות בארה"ב

בארצות הברית, תחת לחץ של הורים ותומכים נגד השמנה, מחוזות רבים עברו לאסור על משקאות מוגזים, ג'אנק פוד, וממתקים ממכונות אוטומטיות ומזנונים.

בית המחוקקים בקליפורניה, למשל, העביר ב-2003 חוקים האוסרים על מכירה של חטיפים במכונות אוטומטיות בבתי ספר יסודיים, על אף התנגדות מצד איגוד המתקינים.

המדינה שינתה  לאחרונה את החקיקה של איסור מכירות הסודה שלהם בבתי ספר התיכוניים החל מיום 1 ביולי 2009, כדי לכסות על גירעונות תקציביים והכנסות מכירת חטיפים ומשקאות יסייעו לגידול במימון לתוכניות הזנה בבתי ספר. חוק דומה עבר בקונטיקט  בחודש יוני 2005 אך נענה בווטו על ידי המושלת ג'ודי רל , שאמרה כי החקיקה " מערערת את השליטה והאחריות של הורים לילדים בגיל בית ספר ".

עם גבור הדאגה בארה"ב בנושא מכונות אוטומטיות רגילות בבתי ספר, פותחו אפשרויות חדשות למכונות אוטומטיות עם מזונות בריאים ואלו צברו פופולאריות גדלה והולכת ואומצו על ידי בתי ספר ברחבי המדינה. "מכונות אוטומטיות בריאות " משווקות כמאפשרות לתלמידים ביצועים טובים יותר, בנוסף לבריאות טובה יותר.

בשנים האחרונות , חל ויכוח בנושא יכולת בתי ספר לספק קונדומים לשימוש סטודנטים, בין השאר באמצעות מכונות אוטומטיות בבתי ספר. בסוף 2012, הותקנו מכונות אוטומטיות ב- 22 בתי ספר תיכוניים ציבוריים בפילדלפיה המספקים קונדומים בחינם.

Comments are closed.

 צור קשר
תפריט ראשי