מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים מכונות אוטומטיות?

Written by admin - מאמרים - סגור לתגובות

מכונות אוטומטיות הן לא מחזה נדיר במקומות רבים בארץ ובעולם החל משדות תעופה דרך בתי חולים ועד אוניברסיטאות ומרכזי קניות. מכונות אוטומטיות מאפשרות לנו לקנות מוצרים 24/7 במהירות ובקלות. החלטתם לרכוש מכונה אוטומטית לבית העסק שלכם? רוצים להציב מכונה או קו מכונות במקום עם פוטנציאל רווח? כדאי לדעת מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים מכונות אוטומטיות.

צרו עימנו קשר

מכונות אוטומטיות – בדיקת צרכים

רגע לפני שאתם מתחילים לחפש מכונות אוטומטיות לממכר מוצרי מזון ומשקאות חשוב מאוד לבחון את הצרכים שלהם ולענות על שאלות כגון: מה כמות החטיפים/פחיות וכו' שאתם מעריכים שימכרו ביום? בשבוע? היכן המכונה עתידה לעמוד? האם יש חיבור לחשמל במקום? האם אני רוצה אפשרות של תשלום באשראי במכונה? האם אני צריך יותר ממכונה אחת? וכו'

מכונות אוטומטיות – תקינות המערכת

מכונות אוטומטיות - בדיקת צרכיםכאשר רוכשים מכונות אוטומטיות חשוב מאוד לבחון היטב את תקינותן הכללית ובמיוחד את תקינות המערכות  הפנימיות שלהן:

• צבע – יש לוודא כי המכונה נצבעה בתנור וחוסמה אחרת אין להציבה מחוץ למבנה סגור.
• ניקיון – מכונות אוטומטיות יד שנייה מומלץ לרכוש רק לאחר שעברו ניקיון מקצועי.
• המדחס – המדחס הוא החלק היקר ביותר במכונה, מדחס שאינו תקין או מדחס ישן במיוחד עשוי לגרום לתקלות רבות במכונה.
• מנועים – כל מוצר שהמכונה 'מוציאה' עושה את דרכו ממקומו ואל 'החלון' בעזרתם של מנועים. יש לבדוק כי אלו עובדים היטב, לא תקעים ולא משמיעים רעשים מוגזמים (סימן לתקלה).
• הכרטיס האלקטרוני – מכונות אוטומטיות מודרניות מכילות כרטיס אלקטרוני ששולט על תפעול המכונה, החל מהטמפרטורה בה נשמרים המוצרים ועד למעקב אחר תשלום ומתן עודף.
• חיישנים – מכונות אוטומטיות לממכר חטיפים (לא רק אם אופייני במיוחד למכונות אלו) מכילות חיישנים שתפקידם לוודא שהמוצר אכן נפל אל 'החלון'. חיישן לא תקים עשוי לגרום למספר מוצרים ליפול בזה אחר זה.
• מכונות קפה – אם אתם רוכשים מכונות קפה אוטומטיות חשוב מאוד לבדוק כמה כוסות המכונה יכולה להכין בדקה.

מכונות אוטומטיות – יצרן המכונה

מכונות אוטומטיות - יצרן המכונהיש לא מעט יצרני מכונות אוטומטיות בעולם החל מהמזרח הרחוק ועד לארצות הברית. היצרנים המובילים הם האמריקאים כאשר בראש הרשימה עומדות החברות Royal Vendors, Sanden Vendo Dixie Narc הנחשבות לטובות ביותר בתחום. כל מכונה המיוצרת על ידי אחת משלושת החברות הללו תחשב למכונה איכותית בסטנדרט גבוה.

מכונות אוטומטיות – תפעול המכונה

לבסוף, כאשר בחרתם את המכונה או המכונות שאתם רוצים לרכוש חשוב לוודא שאתם יודעים לתפעל אותן. למרות שרוב המכונות לא מורכבות מידי מבחינת תפעול עדיין, חשוב מאוד לקבל הוראות מדויקות מיצרן/ יבואן המכונה (ישנם יצרנים שאפילו מעבירים סדנת היכרות ותפעול קצרה) או אם רכשתם מכונות אוטומטיות יד שנייה, מהבעלים הקודמים. אל תשכחו לקחת את ספר התפעול של המכונה, במקרה בו נתקלתם בתקלה, המכונה לא עובדת כראוי או שאתם פשוט לא זוכרים איך לבצע פעולה מסוימת תמיד תוכלו להיוועץ בספר.

Comments are closed.

 צור קשר
תפריט ראשי