מכונות חטיפים אוטומטיות במקומות ציבוריים

אם אתם מאלה ששמים לב למה שקורה סביבכם, הרי שאתם לא יכולים להתעלם מאחת התופעות הנפוצות במאה ה-21 – מכונות החטיפים האוטומטיות.

מכונת החטיפים האוטומטית

מכונת החטיפים האוטומטית

הן שם בכל מקום אפשרי כמעט, ומה שבעבר אפיין בעיקר חדרי המתנה של בתי חולים (למי לעזאזל יש חשק לשוקולד בהמתנה לרופא בחדר מיון?), הפך מהר מאד לאחת התופעות הנפוצות ביותר בישראל, וכיום קשה למצוא מרחב ציבורי כלשהו שאיננו מציע לממתינים או למבקרים בו מכונה אוטומטית לממכר חטיפים.

השינוי הזה לא התרחש בין לילה, והוא גם לא תוצאה של משווקים נמרצים ששיכנעו במילים יפות את בעלי המקום להציב בו מכונת חטיפים. מכונות החטיפים עונות על צורך אמיתי קיים ופותרות מספר בעיות שבעבר הפריעו לאותם מקומות.

לצפיה בדוגמאות למכונות חטיפים

כך למשל חסך השירות הציבורי הון תועפות על ידי הוצאת המזנונים שהיו מופעלים בשיטת המכרזים, "גנבו" מקום רב מהמרחב שהיה מצומצם ממילא (ולא פעם "גנבו" גם אותנו במחירים), והחליף אותם במכונות אוטומטיות המציעות משקאות חמים וקרים, כריכים וחטיפים.

צרו עימנו קשר

כשהחטיף טעים – השירות הרבה יותר נעים

מכונות אוטומטיות לממכר חטיפיםהאזרח הישראלי במקומות שהוזכרו, קיבל שירות נעים יותר, ודרך נוספת להעביר את זמן ההמתנה הארוך ממילא במקומות כאלה. כך יצא ששני הצדדים הרוויחו ללא הכבדה על כיס משלם המיסים, וסביר להניח שעם הנינוחות, השתפרה באופן כללי האווירה במרחב הציבורי הזה.

את הפוטנציאל הגלום במכונות החטיפים הבינו מלבד היזמים ואנשי השירות הציבורי, גם בעלי חברות ומנהלי ארגונים פרטיים, שכחלק מרצונם לשפר את סביבת העבודה של עובדיהם, הציבו מכונות חטיפים אותם יכולים העובדים לצרוך במהלך יום העבודה. אם ניקח בחשבון את הזמן הממוצע שלוקח לעובד במשרד בתל אביב לרדת מהקומה בה הוא נמצא, להגיע לקיוסק הקרוב, לרכוש חטיף ולחזור למקומו, סביר להניח שנקבל כמעט שעת עבודה שלמה שהלכה לאיבוד עבור המעביד.

ע"י הצבת מכונת חטיפים אוטומטית במסדרונות החברה, מספק מנהל הארגון את הצורך של העובדים בפינוק מזדמן מבלי שייאלצו לצאת ממקום העבודה ולבזבז זמן יקר וכך הדבר גם כאשר מדובר במכונות אוטומטיות למכירת מקאות קרים או חמים.

תשכחו מכל מה שחשבתם על מכונות אוטומטיות לממכר מזון – הכירו את מכונת החטיפים המודרנית

אחת הבעיות הקבועות שבמשך שנים ארוכות גרמה לתדמית גרועה של מכונות החטיפים היתה בעיית האמינות של המכונות. כאשר המציאו את מכונות החטיפים האוטומטיות בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת, הן הכילו בעיקר מערכות אוטומטיות אנלוגיות, ללא בקרה אלקטרונית של ממש. קבלת הכסף בוצעה בשיטות מיושנות וקבלת החטיפים בוצעה על ידי סלילי מתכת שפשוט הסתובבו ודחפו את החטיף המוצב בתוכן.

המכונות המודרניות לעומת זאת כבר מכילות רכיבי אלקטרוניה מתקדמים, ומערכות חיישנים מתקדמות המונעות את כל התקלות אותן הכיר הציבור בעבר. חטיפים אינם "נתקעים" סתם, וכסף איננו "נבלע" כבמטה קסם. המערכות האלקטרוניות יודעות לקבל שטרות, ולזהות מטבעות כך שהעודף שתקבלו תמיד יהיה מדוייק, בחירת המוצרים מתבצעת בצורה אלקטרונית ולא על ידי לחצנים אנאלוגיים שהתבלו במהירות בגלל עומס שימוש גבוה.

לסיכום אפשר לומר כי מכונת החטיפים המודרנית, היא הכל חוץ ממכונת החטיפים הישנה, כשהמילים קידמה, טכנולוגיה ואמינות אינן מהוות חיצי לעג שנונים אלא אמירות מדוייקות המתארות אותה כפי שהיא באמת.

Comments are closed.

 צור קשר
תפריט ראשי